Eserler

Bel Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir

Bel Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir

Bel ağrısı nasıl tedavi edilir sorusu ülkemizde büyük bir problem olan bel ağrısı nedeniyle sık sorulan sorulardan birisidir.

Bel ağrısının birçok nedeni vardır. Her bir bel ağrısı için ayrı bir tedavi yöntemi uygulanabilmektedir. Bu nedenle bel ağrısı tedavisi için izlenecek yolda ağrının nedeni ve şiddetinin bilinmesi çok önemlidir.

 

Bel Ağrınızı Teşhis Edin

Ağrıya zaman verin. Çoğu kayma ve düşme sonucu oluşan bel ağrıları genellikle birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer. Bu nedenle ağrınız şiddetli değilse sabırlı olup bir miktar beklemeniz gerekebilir. Bu süre zarfında bel ağrısı tedavisi için evde yapabileceğiniz ufak adımlar yeterli olacaktır. Fakat bunun yanı sıra bacaklarınızda uyuşma ve karıncalanma ile birlikte şiddetli ağrı oluşuyorsa bu ciddi bir yaralanmanın işaretidir. Eğer bel ağrınızın yanı sıra idrarda sorun, ateş yada hızlı kilo kaybı yaşıyorsanız profesyonel yardıma ihtiyacınız var demektir.

 

Doktorunuzla randevu ayarlayın. Bu durumda bel ağrısı nasıl tedavi edilir, sorusunun cevabını hızlı bir şekilde alabilmek için aceleci davranmanız gerekir. Gerekli testlerin yapılması ile birlikte teşhisin koyulması ve ağrı tedavisine geçilmesi sürecini hızlandırmanıza yardımcı olacaktır.

 

İlk etapta ilaçla bel ağrısı tedavisi uygulamaya kalkmanız sağlığınızı riske sokabilir. Bu nedenle mutlaka tedavi olmak için doktor eşliğinde hareket etmelisiniz. İlk etapta ilaçlar sizi rahatlatsa da ilerleyen safhalarda ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bel ağrınızın ciddiyetine ve sorunun büyüklüğüne göre seçebileceğiniz en iyi doktoru seçmeniz çok önemlidir. Unutmayın sadece çok ciddi bel ağrıları olduğu sürece cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyacaksınız. Bel ağrısı nasıl tedavi edilir sorusunun cevabını mutlaka profesyonellerden alın.