اأعمال

SEAH’ta lazerle bel fıtığı tedavileri başladı (medyabar)

Bu haber bel fıtığı olanlar için

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği öğretim üyesi Doç. Dr. Serbülent Gökhan Beyaz, lazerle bel fıtığı tedavi (Perkutan Lazer Diskektomi ve IDET) yöntemini uyguladıklarını açıkladı.

Algoloji Kliniği olarak Kasım ayından itibaren hastalarımıza hizmet vermeye başladıklarını belirten Dr. Beyaz, Sakarya’da daha önce yapılmayan Lazer yöntemiyle bel fıtığı tedavisi uyguladıklarını ve bu hastalarda başarılı sonuçlara ulaştıklarını bildirdi. 


Dr. Beyaz şunları söyledi..

“Tıbbi donanım olarak lazerle bel fıtığı tedavisi imkanlarına sahip olan hastanemizde ilaç ve Fizik Tedavi yöntemleriyle bel, boyun fıtığına bağlı ağrıları geçmeyen ve ameliyat endikasyonu olmayan hastalar MR ve fizik muayene ile fıtıklı bölgesi tespit edildikten sonra ameliyathane ortamında genel anestezi verilmeden lokal anestezi altında iğne ile fıtık bölgesine ulaşılarak Laser tedavisini uyguluyoruz. Kansız, ağrısız, dikişsiz olarak yapılan lazer tedavisi sonrasında hastanın hastanede yatmasına gerek yoktur. Operasyondan sonra hastalarımız bir saat içerisinde yürümeye başlamakta ve kontrolleri tamamlandıktan sonra aynı gün içerinde taburcu olmaktadırlar. Sonraki gün ise hastalar tamamen normal hayatlarına dönebilmektedirler” dedi. Üstelik yapılan tedavi giderleri de sosyal güvenlik kurumu tarafından karşılanmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>